Logo Andrej Tlustý z Lednice
Kachní terinka
Toto jídlo je velice oblíbené po celém jihu Francie. Přináší na Váš stůl kulinářský zážitek, spojený s tradiční dovedností a chutnými výtvory ze starobylých hospodářských usedlostí.
Poctivá zelňačka
Výborná hustá přesnídávková polévka vařena dle receptů našich babiček doplněna uzeninou z naší výroby, je výbornou variantou nejen pro menší hlad, ale také dobrý začátek příjemně stráveného času u oběda s rodinou či přáteli.
Kachní prso
Kachní prsíčko, které vyzdvihuje jeho jemné maso, v kombinaci s dokřupava upečenou kůží a zeleninovým pyré, které zase tomuto jídlu dodává svěžest a lehkost. U něčeho tak dobrého jako je kachní prso by neměly chybět bramborové přesňáky. Toto je přesně pokrm, který Vás příjemně naladí na celý zbytek dne.
Flank steak
Flank steak je široký kus plochého svalu ze spodní části pupku z mladého býka. Tento chuťově výrazný kus masa je tužší a vláknitý, ale skvělé chuti. Maso je dominantou pokrmu, dochucuje ho pepřová omáčka a celerové pyré.
Vepřová líčka
Už jste někdy jedli tak křehké masíčko, že se Vám samo rozpustilo na jazyku? Taková jsou vepřová líčka v Restauraci U Tlustých. Česká zabíjačka je tradice, kterou nikdy nic nepřekoná.
Vepřové klobásy
Tento pokrm je jedna z dalších možností, jak v restauraci ochutnat výrobky z našich uzenin. Vepřové klobásy jsou naplněny do přírodních střev a za syrova upečeny.
Filírovaná uzená panenka
Vepřová panenka v dalším z variant provedení. Tentokrát se jedná o zauzenou panenku, která je servírována se zeleninovým salátem ochuceným křenovým dipem, jako příloha je podávána rozpečená bylinková bageta.
Čokoládový fondán
Čokoládová bomba, fondán je skvělý pro každou, nejen slavnostní příležitost. Na propojení chutí dortíku s teplou čokoládou uvnitř a omáčkou z lesního ovoce budete vzpomínat ještě dlouho po ochutnání.

UZENINY VYRÁBÍME POCTIVOU TRADIČNÍ DOMÁCÍ CESTOU:

Tepelně opracovaný výrobek, obsahuje 100% masa, naražený na vepřových střevech a uzený teplým dýmem. Neobsahuje lepek. Uzená masa jsou naložená klas. způsobem v láku a vyuzena teplým dýmem na dubových štěpkách. Tlačenka, jitrnice, jelita jsou vyráběny podle starých klasických receptů našich dědečků ručně špejlované a vázané.

Už jako malý kluk jsem s pomocí taťky Františka pronikal do tajů masné výroby. Pěstovali jsme domácí prasata, a to až sedm kusů za rok, navíc táta pracoval v závodě Fruta Lednice jako mistr pro sterilizovanou výrobu. Jeho strýc, Karel Cupal, byl zase řezník a šéfoval jatkám v Břeclavi, řeznickému řemeslu jsme se proto učili od něj.

V člověku to prostředí, v kterém vyrůstá, zanechá kus něčeho a společně s tím, že mám jídlo obsaženo i ve jméně, jsem odjakživa toužil po vlastní výrobě a to se mi nyní podařilo.

Andrej Tlustý

Video a fotografie z výroby můžete vidět ve videu níže respektive ve fotogalerii.